Fobie i tiki nerwowe u 7-latki

Moja corka konczy dzisiaj 7 lat.Od 5 lat zuwazylam,ze ma rozne fobie i triki nerwowe.Zaczynam sie martwic,bo wszystko sie nasila,chociaz psycholog twierdzi ,ze to minie.Corka w ciagu dnia potrafi biegac w swoim zamknietym pokoju w jedna i druga strone przez godzinke ,a nawet dluzej.Nie wolno jej w tym czasie przeszkadzac.Powtarza sie to kilka razy w ciagu dnia.Do tego rusza energicznie palcami u rak ,biegajac podskakuje i steka cicho.Kiedy pytam sie ,co robi odpowiada,ze mysli.

Dziecko w tym wieku potrzebuje dużo ruchu to normalne. Problematyczne jednak są w moim przekonaniu Pani praktyki i postawy wychowawcze. Zalecałbym omówić je osobiście z psychologiem, do którego uczęszcza córka.

Najlepiej, by Pani omówiła swoje wątpliwości i obawy z psychologiem, który się Wami opiekuje. Ważne, jak długo córka jest pod opieką - efekty terapii nie będą natychmiastowe.
Może warto (z psychologiem) rozważyć, czy włączyć drugą formę pomocy - np. jeżeli córka jest objęta terapią indywidualną, może warto podjąć także terapię rodzinną. Psycholog najlepiej również oceni, czy wskazana byłaby konsultacja z psychiatrą i czasowe włączenie leków.
Wszystko trzeba jednak omówić osobiście, w dłuższym kontakcie. Przez internet na pewno wiemy mniej, niż psycholog, który Was spotyka.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/