Fragmenty niedojrzałego łożyska ze zwyrodnieniem kosmków oraz ogniskowo ropiejącej doczesnej w wyniki patomorfologii

Witam, chciałabym prosić o wytłumaczenie badania Patomorfologicznego po poronieniu. Treść brzmi. Fragmenty niedojrzałego łożyska ze zwyrodnieniem niektórych kosmków oraz ogniskowo ropiejącej doczesnej. Dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Oznacza to, że w nie w pełni wykształtowanym łożysku doszło do zmian zwyrodnieniowych i występowały miejsca wypełnione ropą w doczesnej (część rozpulchnionej błony śluzowej macicy). Taki opis wyniku sugeruje że przyczyną poronienia było zapalenie lub infekcja.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski