Galaretowata wydzielina z pochwy...

Chciałabym zapytać, czy u dziewczyn w wieku 14-15 lat to normalne, gdy leci wydzielina z pochwy? Jestem ponad tydzień po okresie, w ostatni dzień miesiączki kochałam się z moim facetem (proszę, nie mówcie o mnie źle... tak wyszło), to było w sylwestra. Pękła nam prezerwatywa, ale on wyszedł ze mnie w chwili, gdy już dochodził i wszystko poszło na łóżko... Moje pytanie: Czy przez wydzielinę, co leci przed spermą, można zajść w ciążę? Chociaż z drugiej strony, może troszkę mogło mi wlecieć spermy... tego nie wiem... Proszę, pomóżcie mi :( Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? To była głupota z mojej strony, czego teraz bardzo żałuję :(
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wydzielina z pochwy nie należy do objawów ciąży - podejrzewam, że tego także chciała się Pani dowiedzieć?

Niestety, w preejakulacie, czyli w płynie wydostającym się z męskiej cewki moczowej przed wytryskiem, może znajdować się niewielka (ale jednak) ilość plemników. Tak więc mogło w Pani przypadku dojść do ciąży. Musi Pani poczekać na miesiączkę. Gdyby nie wystąpiła w spodziewanym terminie, proszę wykonać test ciążowy (dostępny w aptece, koszt 5-20 zł).

Tak na przyszłość (choć mam nadzieje, że takie rady nie będą Pani potrzebne), w przypadku pęknięcia prezerwatywy w ciągu 72 godzin od stosunku można zażyć tabletkę "72 godziny po".

Pozdrawiam!