Ganglion na nadgarstku i operacja pod narkozą

Witam. Mam pewien problem. Od 3 lat posiadam gangilona dość dużej wielkości, który znajduje się, na grzbiecie nadgarstka. Jestem umówiona na operację, która odbędzie się 9 lutego, co mnie zdziwiło, że będzie ona pod narkozą, że zostanę uśpiona, zamiast znieczulenia miejscowego? czy mam się czegoś obawiać? czy po operacji mogą być komplikacje? czy mogę mieć niesprawną dłoń? dużo czytałam opinii na ten temat ale wolę się poradzić kogoś kto się na tym zna, i jak wygląda operacja pod narkozą?

co mnie zdziwiło, że będzie ona pod narkozą, że zostanę uśpiona, zamiast znieczulenia miejscowego?
- Być może ganglion jest tak duży, że będzie konieczne znieczulenie ogólne, bo miejscowe może być niewystarczające.
czy mam się czegoś obawiać?
- Raczej nie ma powodu do obaw.
czy po operacji mogą być komplikacje?
- Komplikacje po tego typu zabiegu to rzadkość, a jeśli są to niewielkie.
czy mogę mieć niesprawną dłoń?
- Raczej nie ma takiej możliwości.
dużo czytałam opinii na ten temat ale wolę się poradzić kogoś kto się na tym zna, i jak wygląda operacja pod narkozą?
- Będzie Pani znieczulona zapewne dożylnie, bez intubacji, uśpiona. Nacięta zostanie skóra, wycięty ganglion i zeszyta skóra.