Gastroskopia i nieprawidłowe wchłanianie jelitowe

Podczas gastroskopii stwierdzono u mnie Nieprawidłowe Wchłanianie Jelitowe. Wynik badania histopatologicznego wycinków z dwunastnicy: ''Nie stwierdza się wykładników morfologicznych zespołu złego wchłaniania.'' I moje pytanie - czy to oznacza, że gastrolog się pomylił twierdząc, że moje jelito źle wchłania pokarm, czy też nie, ale przyczyna tkwi w innej części niż jelito cienkie. Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Gastrolog ocenia to co widzi podczas badania. Niektóre zmiany w obrębie jelita czy żołądka mogą sugerować pewne podejrzenia, stąd też wykonuje się badania bardziej wnikliwe jak ocena histopatologa. Nie oznacz to jednak iż mamy do czynienia z Pani z chorobą.