Gdzie i jak leczyć zaburzenia erekcji?

Jestem już nie taki młody, przed 30 i tak naprawdę jeszcze nie odbyłem normalnego porządnego stosunku z żadną kobietą. Próbowałem, ale nie wychodzi mi, jest za miękki, opada w nieoczekiwanych momentach. Przeczytałem już sporo historii, nie widzę jakiś obiecujących porad, które mogą być dla mnie pomocne, wszyscy polecają pójście do specjalisty. Nigdy nie „olewałem” mojego problemu od razu poleciałem do lekarza już z dziesięć lat temu. Nic specjalnego nie polecił, nie polecił żadnych badań, nic nie wiedział, nawet nie chciał specjalnie ze mną gadać. Nie wiem, może nie wybrałem dobrego, ale zraziłem się potem na parę lat. Potem znowu zacząłem latać po lekarzach - byłem już u urologa, wszystko co polecają to lek na potencję V***, wypisze receptę i tyle. Nie wiem, nie wydaje mi się, abym miał jakieś problemy z psychiką – raczej radzę sobie ze wszystkim problemami, nie mam depresji. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z innymi specjalistami? Czy oprócz urologa i psychologa jeszcze ktoś jest w stanie coś zrobić? Może jestem chory na jakieś inne choroby? Może to jest jakaś poważna choroba jakiej nie umieją rozpoznać?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety nasz serwis nie posiada danych teleadresowych ośrodków leczniczych na terenie kraju. Zaburzeniami wzwodu zajmują się jednak specjaliści urolodzy i seksuolodzy.

Ze względu na Pana młody wiek faktycznie wskazane jest wykluczenie podłoża psychogennego. Jeżeli jednak problem trwa już bardzo długo, niezależnie od partnerek to konieczne jest wykonanie całego panelu badań diagnostycznych. W pierwszej kolejności wskazane byłoby wykluczenie zaburzeń w obrębie samego prącia. Najczęstszą przyczyną somatyczną jest nieprawidłowe ukrwienie ciał jamistych prącia, które nie pozwala uzyskać pełnego wzwodu.
Konieczne jest również wykluczenie chorób ogólnoustrojowych, jak choroba niedokrwienna czy cukrzyca, które także mogą objawiać się problemami z erekcją.

Wspomina Pan, że większość specjalistów przepisuje Panu viagrę, nie odnosząc się do jej działania. Na rynku istnieje wiele alternatywnych nieinwazyjnych metod leczenia zaburzeń wzwodu. Tu podaję przykładowy artykuł, proszę zapoznać się z jego treścią http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-miejscowe-nieinwazyjne. Oczywiście, jest jedynie leczenie objawowe, a nie przyczynowe. Uważam zatem, że powinien spróbować Pan raz jeszcze skonsultować się z urologiem. Warto porozmawiać z lekarzem rodzinnym, który być może będzie mógł kogoś Panu polecić w Pana okolicy. Przydatne są czasem opinie internautów, którzy mają podobne do Pana problemy i także korzystają z różnego rodzaju konsultacji.

Pozdrawiam