Gdzie mogę usunąć zmianę łagodną w piersi?

Witam,

Mam 28 lat, nie rodziłam, mam guza w piersi lewej 3-2 cm. Piszę, gdyż chciałam uzyskać informacje dotyczące drogi postępowania w celu usunięcia guza piersi. Niestety informacji takiej nie uzyskałam w przychodni przy szpitalu onkologicznym. Wykonano mi biopsję cienkoigłową, która się nie powiodła, gruboigłową i mammografię laserową - okazało się, że zmiana jest łagodna B2, a szpital onkologiczny nie może usuwać takich zmiana. Zalecenie lekarza jest by wyciąć i przebadać zmianę histopatologicznie. Niestety lekarz nie wiedział do kogo mam się zwrócić by otrzymać skierowanie do szpitala na usunięcie, czy ma to być lekarz rodzinny czy ginekolog - który wystawił mi skierowanie do poradni onkologicznej?

Proszę o informację, czy lekarz wystawiający skierowanie wystawia tylko skierowania do szpitali w regionie, czy ja mogę zasugerować szpital, w którym chciałabym mieć usuniętą tę zmianę? Czy w każdym szpitalu usuwają guzy z piersi, czy tylko w szpitalu o takiej profesji? Do jakiego lekarza mam się zgłosić o skierowanie?

Witam serdecznie,
Usunięcie guzka piersi może odbyć się w większości oddziałów chirurgii ogólnej lub chirurgii onkologicznej. Skierowanie wystawia lekarz rodzinny lub ginekolog. Jeżeli ma Pani na myśli konkretną placówkę, lekarz może wpisać jej nazwę na skierowaniu. Jeżeli skierowanie ma być bardziej ogólne - bez wskazania miejsca, lekarz wpisuje w skierowaniu po prostu "skierowanie do oddziału chirurgicznego", wpisuje diagnozę "guz piersi" i to jest wszystko.

Pozdrawiam serdecznie