Gdzie mogę wykonać badanie rezonansem magnetycznym?

Ostatnio pobolewa mnie prawa pierś od strony pachy, a ponieważ mam implanty w piersiach niemożliwe jest rzetelne badanie dotykowe. Pierwszym krokiem jaki wykonałam była wizyta na USG, jednak lekarz przyznał, że w ten sposób niczego nie zobaczy, implanty zaburzają obraz, zasugerował mammografię... Poszłam, jednak lekarz stwierdził, że nie może wykonać u mnie tego badania jeśli mam implanty, zalecił rezonans, nie potrafił podać mi namiarów na placówkę, która zrobi mi to badanie. Ze względu na to, że mieszkam w małym miasteczku, nie mam możliwości wykonania tu badania, nie bardzo też mogę pytać wprost o swój problem, ponieważ zależy mi na dyskrecji, a w tak małej społeczności informacje szybko się rozprzestrzeniają.

Bardzo proszę o pomoc, mieszkam na Górnym Śląsku, jestem jednakże gotowa pojechać gdziekolwiek gdzie istnieje pracownia, która wykona to badanie, wraz z opisem oczywiście. Dodam, że mam 43 lata, a implanty od 10 lat.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Informacje na temat najbliższej placówki, która wykonuje tego rodzaju badanie powinna Pani uzyskać w przychodni swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Lekarz ma obowiązek zachowania tajemnicy lekarskiej. Nie musi Pani przedstawiać szczegółowo swojego problemu. Informację na ten temat może Pani uzyskać również w wojewódzkim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.
Placówki, które mają podpisaną umowę z NFZ wykonują również badania prywatnie.