Gdzie mogę zrobić laserowe usunięcie wady wzroku i ile kosztuje taki zabieg?

Przez całe moje życie, właściwie aż do 40 roku, z moim wzrokiem było super idealnie. Widziałam idealnie jak i z bliziutka, tak i z daleka (numer autobusu widoczny dla mnie był z odległości 200 metrów). Od czterdziestego roku, nawet nie wiem, jak to się zaczęło, mój wzrok zaczął się pomalutku pogarszać. Dwa i pół roku temu okulista stwierdził, że muszę nosić do czytania +2 a do patrzenia 1,75. Dziś, to jest po tym czasie (mam 48 lat), noszę 4 do czytania i 2,5 do patrzenia. Nienawidzę okularów, nie potrafię się z tym pogodzić, że je muszę nosić, sykam i przeklinam, jak zdarzy mi się je zapomnieć do sklepu, bo jestem ślepa jak kura. Ani z bliska, ani na odległość... Wszystko za mgłą, dlatego bardzo proszę o odpowiedź, mieszkam w Gorzowie i jestem zrozpaczona. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź - za co bardzo dziękuję, Jolanta

Redakcja abcZdrowie

Pani Jolanto,

nadwzroczność wieku średniego ma zwykle charakter postępujący, aczkolwiek postępowanie wady jest zazwyczaj powolne.
Laserowa korekcja wad wzroku najlepiej zdaje egzamin w przypadku krótkowzroczności, w wypadku nadwzroczności jej efekty nie są tak zadowalające. Nielubiane okulary można spróbować zastąpić soczewkami kontaktowymi. W Pani przypadku mogą to być soczewki dwuogniskowe, gdzie jedna para soczewek służy do widzenia i z daleka, i z bliska.
Jest to bardzo dobra metoda na nienoszenie okularów, o ile nie ma Pani przeciwwskazań okulistycznych, wymaga tylko przyzwyczajenia się do patrzenia w nowy sposób i nauczenia się obsługi soczewek.
Proponuję odwiedzenie najbliższego miejsca, gdzie lekarz okulista dobierze soczewki i nauczy Panią sposobu obsługi.
Pozdrawiam