Gdzie można leczyć bulimię? Czy o leczeniu musi wiedzieć mój mąż i rodzina?

Mam 31 lat, jestem kobietą. Choruję od 13 lat, nigdy się nie leczyłam. Pochodzę z Rzeszowa.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Szanowna Pani!

Aby wyleczyć bulimię, niezbędne jest podjęcie psychoterapii. Najlepiej byłoby zgłosić się do Poradni Zaburzeń Odżywiania lub poszukać specjalisty (psychiatry lub psychologa), który zajmuje się terapią zaburzeń z tego kręgu.

Najlepiej, jeśli w terapii zaburzeń odżywiania uczestniczą również najbliższe osoby z rodziny. Emocjonalne wsparcie bliskich i nauka efektywnej komunikacji są ogromnie ważne w procesie leczenia i wyjścia z choroby.

Życzę powodzenia i serdecznie pozdrawiam!