Gdzie na Śląsku można leczyć dziecko z autyzmem?

Gdzie na Śląsku: Katowice, Gliwice, Zabrze można leczyć dziecko z autyzmem? Dziecko specjalnej troski, dziecko się zamyka w sobie, nie można nic wyciągnąć, gdy jest czymś zaabsorbowany mogę mówić, a on nic nie reaguje, ponadto występują zaburzenia zachowania i emocji i czasami moczy się. Dziecko ma 13 lat, bardzo się zmienił, dziwne zachowania np. krzyk z płaczem, biją ratunku, (nikt w domu nie bije) i występuje agresja, bicie i gryzienie, gdy minie agresja przeprasza (nikt w domu nie stosuje kar cielesnych) tylko rozmowa po wszystkim i tylko spokój, bo na siłę nic nie da się zrobić od malutkiego.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Szanowna Pani,

Z informacji zamieszczonych na stronie Regionalnego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Autystycznych i Ich Rodzin w Rudzie Śląskiej, Śląsk i Zagłębie nie dysponują specjalistycznymi ośrodkami dla dzieci autystycznych. Rodzice z całego obszaru Polski Południowej zmuszeni są szukać pomocy dla dzieci i dla siebie w Krakowie, ale możliwości tamtejszego Ośrodka są nader ograniczone.
Stowarzyszenie powstało dla rozwiązywania problemów dzieci i ich rodzin z terenu Śląska i Zagłębia. Jego celem jest inicjowanie i prowadzenie form podstawowej terapii i rehabilitacji dzieci autystycznych oraz pomoc w ich adoptowaniu się do społeczeństwa ludzi zdrowych.

Ponadto, może Pani szukać pomocy w rejonowych placówkach zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.