Gdzie przeprowadzić detoksykację osoby uzależnionej od narkotyków?

mam brata który jest uzależniony od narkotyków i poraz drugi chce z tego wyjść jednak nie mogę doprowadzić go na detoxykację ponieważ, juz niewiem gdzie pukać bo u nas jest tylko leczenie alkocholowe gdzie moge sie udać,,,,,,,bo się boje że znowu mi ucieknie i wróci do wszystkiego a do osierodka moga go pryjąć tylko po odtruciu farmakologicznym;;

Ośrodki oferujące terapię uzależnień często oferują ją dla wszystkich grup. Jeśli w Pani miejscowości jest podziała na grupy uzależnień, warto zgłosić się do innego ośrodka i dopytać. Ważne jest także to, że by terapia była skuteczna, pacjent musi być zmotywowany i współpracujący. Nikogo nie da się wyleczyć "na siłę". Pytanie, czy Pani brat rzeczywiście chce się leczyć, skoro ucieka?

Dzień dobry,
Czym innym jest detoksykacja a czym innym terapia. Detoksykacje przeprowadzają oddziały szpitalne, polega ona po prostu na podawaniu kroplówek, żeby odtruć organizm i trwa do 2 tyg. Ośrodki leczące uzależnienia wymagają detoksykacji, bo dopiero w miarę trzeźwy pacjent może być gotowy do pracy terapeutycznej. Jak brat będzie zdecydowany, dobrze jest poszukać w Internecie ośrodków stacjonarnych w których leczy się osoby uzależnione od narkotyków, zadzwonić tam i dowiedzieć się o miejsca. Są ośrodki, gdzie leczenie jest bezpłatne( np. w Smażynie, w ośrodku Betania k. Czestochowy i w wielu innych) Skierowanie do ośrodka wystawia lekarz rodzinny lub lekarz psychiatra. Pozdrawiam i życzę po wodzenia
Małgorzata Mont