Gdzie szukać specjalistów od boreliozy?

Mąż przez 35 lat był leśnikiem i pracował w terenie. Wielokrotnie kąsały go kleszcze i pojawiały się rumienie. Testy na boreliozę zaczęto robić w nadleśnictwie dopiero kilka lat temu i nie ujawniano ich wyników (do dzisiaj ich nie mamy). W 2005 roku zauważono u męża powolny zanik mięśni kończyny dolnej prawej, który trwa do dzisiaj i do dzisiaj, po 5 latach leczenia, nie ma diagnozy, a jedynie podejrzenie o SM. Obecnie stan męża jest taki, że od 2009 roku przebywa na rencie, ponieważ stan zdrowia nie pozwala na pełnienie funkcji leśniczego. Pomimo kilku pobytów w szpitalach w Warszawie na Banacha i w Olsztynie w Szpitalu Wojewódzkim na oddziałach neurologii, nie ma postawionej diagnozy. W płynie rdzeniowo-mózgowym , który pobrano dwukrotnie nie wykryto boreliozy, a wszystkie objawy wskazują właśnie na boreliozę. Proszę o pomoc w znalezieniu lekarza zajmującego się boreliozą, który pomógłby mężowi i zdiagnozował ewentualną chorobę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie.

Niestety, nie napisała Pani w jakim województwie Państwo mieszkacie... Trudno zatem pomóc w znalezieniu dobrego specjalisty.

Teoretycznie leczeniem boreliozy zajmuje się wielu lekarzy, praktycznie jednak wciąż nie jest to choroba na tyle poznana, by istniały konkretne wytyczne co do leczenia, czy diagnozowania.

Polecamy, by skontaktowali się Państwo ze stowarzyszeniem do walki z boreliozą - tam podadzą Państwu konkretne nazwiska i adresy lekarzy zajmujących się leczeniem i diagnostyką tego schorzenia.