Gen BRC1 a sposób na zmniejszenie prawdopodobieństwa zachorowania na raka piersi

Witam, moja mam zachorowała na raka piersi. Ja mam mutacje w genie BRC1. Chciała zapytać jak duże jest ryzyko zachorowania przezemnie? Czy mogę je jakoś zmniejszyć pomijam badania kontrolne bo na nie chodze, bardziej chodzi mi o sposób odżywania czy uprawianie jakiegoś sportu ?

Witam , ani dieta ani uprawianie sportu nie ma wpływu na Pani przyszłość jeśli chodzi o zagrożenie nowotworem.Proponuję jednak zdrowo się odżywiać , uprawiać ulubione sporty i... przypominać sobie (ewentualnie) o zagrożeniach tuż przed następną wizytą kontrolną (ustawić sobie w tel.komórkowym przypomnienie na 2-3 dni przed zaplanowaną pewnie wcześniej wizytą). W międzyczasie nie pamiętać i nie rozmyślać!!! Powodzenia! zż