Gładkościenna, jednokomorowa torbiel w lewych przydatkach

Witam. Stwierdzono u mnie w lewych przydatkach gładkościenną , jednokomorową torbiel o śr.48mm (zmiana może odpowiadać torbieli około jajnikowej ) dostałam skierowana na oddział ginekologii operacyjnej. Mam pytanie w jaki sposób może być to usuwane i czy w ogóle. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiany tego typu mogą być usuwane laparoskopowo lub klasycznymi metodami operacyjnymi. O wszystkich szczegółach ewentualnego zabiegu dowie się Pani podczas pobytu w szpitalu.