Glukoza na czczo i insulina po obciążeniu a cukrzyca

glukoza na czczo82pogodz138po2godz107 insulina po obciazeniu75g glukozy insulina przed obciazeniem4,4 poobciazeniu(pkt1)69,4,insulina po obciazeniu(pkt2)49,7 lekarz przepisal mi leki na insulinoopornosc nie moge zajsc w ciaze prosze o interpretacje wynikow czy to cukrzyca typu 2

Witam serdecznie. Pomimo iż wyniki poziomu glukozy są w normie w teście obciążenia 75g glukozy to niepokojący jest poziom insuliny jaki temu towarzyszy. Z pewnością mamy tu do czynienia z insulinopornością.

Wartości glikemii w teście tolerancji glukozy są prawidłowe. Oznaczając wartość insulinemii nie można wprost powiedzieć czy pacjent ma insulinooporność. W tym celu stosuje się skomplikowane badania metodą. tzw. klamry euglikemicznej. Można też z dużym prawdopodobieństwem potwierdzić ją odliczając np. wskaźnik HOMA. W Pani przypadku świadczy on o insulinooporności.