Gojenie się rany pokrytej martwicą

Witam, mam problem z dziurą w nodze. Spadłem ze schodów i na samym początku nabawiłem się krwiaka, potem był pęcherz, który został ściągnięty i została dziura. Byłem już u chirurga, który mi ranę wyczyścił z tkanek martwych i pozostała dziura, w której widać ścięgna. Nie wiem co mam dalej począć. Smaruję przeróżnymi maściami, ale czuję swędzenie i tak jakby to się w ogóle nie goiło. Zaleceniem lekarza było stosowanie plastrów Aquacel Ag, lecz po założeniu opatrunku noga mnie tak bolała i swędziała jakbym miał oparzenie. Nie wiem co mam dalej robić. Załączam zdjęcia mojej rany. Może ktoś mógłby mi pomóc. Pozdrawiam, Grzesiek http://imageshack.us/g/823/t1s4.jpg/

Niestety bez bezpośredniego badania rany, dokładnych informacji na temat Pana zdrowia, trudno mi określić szczegółowo jakie powinien Pan stosować leki, jak z raną postępować, aby możliwe było jej zagojenie. Jeśli rana tak długo goi się być może jest zakażona (do rozważenia wykonanie posiewu na badanie mikrobiologiczne z ewentualnym antybiogramem na podstawie, którego będzie można włączyć antybiotykoterapię). Rana jak widzę na zdjęciu pokryta jest martwicą (białe, włókniste tkanki). W takim wypadku trzeba na początku zastosować preparaty rozpuszczające martwicę, a potem po uzyskaniu żywej, zdrowej ziarniny odpowiednio inne preparaty wzmagające proces naskórkowania (pokrywania rany skórą). To bardzo złożony proces wymagający dużo czasu, cierpliwości, zmian różnych preparatów farmakologicznych, opatrunków w odpowiedniej fazie gojenia. Nie ma w takich przypadku uniwersalnego leczenia. Jest ono indywidualne, dobrane do pacjenta, jego stanu miejscowego i ogólnego, więc trzeba w tej sprawie udać się do chirurga z doświadczeniem w tym względzie i postępować zgodnie z jego sugestiami i zaleceniami.