Granulocyty segmentowane w morfologii

Dzień dobry, poproszę o interpretację wyników moich badań : rozmaz krwi - gran. segmentowane32zasadochłonne2, limfocyty 57morfologia: leukocyty 12, erytrocyty 5,2, hemoglobina 11,4, MCV74, MCH22, MCHC29,6 RDW-CV17,5, limfocyty6,41 i 53,3, cholesterol całk. 276, HDL79, LDL155,20 trójglicerydy 209. Dziękuję i przepraszam za kłopot. (mam 68 lat!!!)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi podwyższenie poziomu leukocytów wraz ze wzrostem odsetka limfocytów, obniżone MCV (co wskazuje na konieczność oznaczenia poziomu żelaza) oraz podwyższony cholesterol i jego frakcje (co wskazuje na konieczność modyfikacji diety). O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badań.