Grube łydki - jak je odchudzić?

Ważę 60 kg, mam 14 lat i mam 173 cm wzrostu. Cały czas wydaje mi się, że jestem wciąż za gruba. Ćwiczę na rowerku prawie codziennie ok. 15 min. Chciałabym schudnąć, wydaje mi się, że mam za grube łydki. Proszę o radę.
14 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Zdecydowanie nie jesteś zbyt gruba, Twoje BMI wynosi 20,05, czyli znajduje się w dolnej granicy normy. Jesteś w okresie dojrzewania, więc nie powinnaś podejmować drastycznych diet odchudzających, ponieważ Twój organizm się rozwija, a niedobory pokarmowe mogą doprowadzić do konsekwencji zdrowotnych.
Jeśli chodzi o ćwiczenia to są jak najbardziej wskazane. Myślę, że przy Twojej wadze warto popracować nad podkreśleniem i wymodelowaniem sylwetki, stosując ćwiczenia na poszczególne partie ciała (tj. ramiona, brzuch oraz nogi).
Jeśli chodzi o łydki, prawdopodobnie od jazdy na rowerku rozbudował Ci się mięsień trójgłowy. Do rowerka warto dodać ćwiczenia rozciągające (np. http: //wdziek.info/stretching-czesc_2.html).
Pozdrawiam