Grube nogi

Witam! Mam 17 lat. Jestem wysoka, mam plaski brzuch ale grube nogi i to jest właśnie mój problem. Chciałabym aby moje nogi były smuklejsze - zwłaszcza uda. Pupę też mam dość dużą. Wiem, że bardzo trudno jest zrzucić zbędne kilogramy własnie z tych partii ciała. Jakie ćwiczenia mogłabym wykonywać aby pozbyć się trochę ciała z ud i pupy? Od niedawna (ok. tyg) jeżdżę regularnie codziennie rowerem ok. godz. Czy to pomoże bo narazie nie widzę efektów. Pozdrawiam
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Zredukowanie tkanki tłuszczowej na nogach i pośladkach jest bardzo trudne. Prawdopodobnie Twój płaski brzuch, a nieco grubsze nogi są kwestią budowy ciała.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, jakie możesz wykonywać, by nogi stały się szczuplejsze to jazda na rowerze, bieganie, basen oraz ćwiczenia siłowe. Pomogą one przerobić tkankę tłuszczową na mięśnie, ale nie oznacza to, że nogi staną się dużo szczuplejsze niż są w obecnej chwili. Na pewno nabiorą ładnych kształtów i staną się wysportowane.

To, że nie widzisz jeszcze efektów jest zupełnie naturalne. Sądzę, że jest to kwestia kilkunastu tygodni zanim zobaczysz dużą zmianę, a jeśli chcesz uzyskać trwałe efekty to należałoby zawsze prowadzić aktywny tryb życia.

W spalaniu tkanki tłuszczowej pomoże L-karnityna - suplement diety dostępny w aptece bez recepty.

Życzę wytrwałości i pozdrawiam