Gruczoł tarczycowy o obniżonej echogeniczności

Witam robiłam usg tarczycy o to opis; Gruczoł tarczycowy o obniżonej echogeniczności oraz niejednorodnej echostrukturze, ze wzmożonym ukrwieniem-zawiera liczne, nieregularne obszary obnizonej echogeniczności. Płat prawy 60x20x20mm Płat lewy 60x19x14mm cieśn 4mm usg 16,01,2014. Wczesnine robiłam w listopadzie 2013 i Płat prawy 50x17x23mm Płat lewy 48x13x17 cieśń 5mm. Nie lecze sie u endokrynologa a czy powinnam?????

Lek. Marta Gryszkiewicz

Obraz gruczołu tarczowego w badaniu USG jest nieprawidłowy. W związku z tym wskazana jest dalsza diagnostyka - biopsja cienkoigłowa gruczołu tarczowego i histopatologiczna ocena patologicznie zmienionych obszarów. Wynik w/w badania będzie wiążącą diagnozą od której zależy dalsze postępowanie - leczenie zachowawcze lub chirurgiczne. Proszę zgłosić się do endokrynologa lub jeśli to niemożliwe w najbliższym czasie, do onkologa.