Gruczolakorak i przewlekła białaczka limfocytowa

Mąż 60. Biopsja 12 bioptaty-pasma dł.1 cm /bez torebki narządu/. W 2 /wierzchołek przśrodkowo str. lewa i wierzchołek bocznie str.lewa/ stwierdzono gruczolakoraka, Gleason 3+3. Powierzchnia zajęta to 10% i 60%. Lekarz powiedział o 2 możliwościach /radioterapii i operacji/ i kazał się zastanowić,powiedział też o niepotrzebnych dalszych badaniach. Mąż od czerwca 2013 ma przewlekłą białaczkę limfocytową Rai 0. Proszę o radę w kierunku dalszego leczenia i czy te badania wystarczą.Dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie jak powinno wyglądać dalsze leczenie. Najlepsza metoda powinna zostać dobrana w oparciu o szczegółowe dane kliniczne, w tym aktualne wyniki, historię choroby, itd. Sugeruję zatem konsultację ze specjalistą urologiem.