Gruczolakowłókniak a karmienie piersią

Witam! Mam 23 lata, pół roku temu wyczułam w piersi guzka, który powiększa się i boli tydzień przed miesiączką, w pierwszym dniu miesiączki ból znika, a guzek się zmniejsza. Półtora roku temu skończyłam karmić dziecko, ale pokarm nie zaniknął, od tygodnia zażywam lek na zanik. Czy guzek może być wynikiem zalegania pokarmu? Dodam, że na sutku mam bardzo widoczną żyłę (nie jestem pewna, ale chyba była już w czasie karmienia). Pokarm natomiast jest biały i nie wycieka samoczynnie. Wynik tsh to 1,438, a prolaktyny 6,89. Konsultacje mam dopiero za kilka tygodni, a bardzo boję się, że to może być rak.

Witam serdecznie!

Rak piersi jest domeną kobiet w wieku menopauzalnym, u tak młodych kobiet jak Pani przypadki raka piersi zdarzają się sporadycznie.
Guzek, który Pani opisuje może być wynikiem zmian jakie zaszły w Pani piersiach po karmieniu, może to być też gruczolakowłókniak - guzek łagodny, jaki spotykamy często u młodych kobiet.
Pokarm może pojawiać się w piersiach do 1-1,5 roku od zakończenia karmienia, jest to kwestia dość indywidualna.
Wyniki badań są dobre - TSH oraz prolaktyna są w normie.
Uważam, że skoro niepokoi się Pani guzkiem, powinien zbadać Panią lekarz ginekolog, a najlepiej wykonać badanie USG piersi, które wyjaśni jego charakter. Niemniej, z opisu raczej nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie