Gruczolakowłókniaki piersi

Witam! Poszukuję informacji dotyczącej leczenia gróczolakowłókniaków piersi przez zamrażanie. Czy w Polsce wykonywane są takie zabiegi? Jeśli tak, to będę wdzieczna za jakieś namiary. PS http://sanarus.com/visica.html. Pozdrawiam serdecznie, Magda
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Krioablacja łagodnych guzów piersi to alternatywa dla tradycyjnego zabiegu chirurgicznego. Niestety, w Polsce jest to nadal metoda dość trudno dostępna. Ja osobiście nie orientuję się, gdzie konkretnie można poddać się takiemu zabiegowi. Podaję namiary do kilku dużych ośrodków w Polsce, zajmujących się leczeniem nowotworów piersi, gdzie można uzyskać informacje, czy takie zabiegi są tam wykonywane:

1) Klinika Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej z Oddz. Chirurgii Onkologicznej, Oddz. Onkologicznym - ul. W.K. Roentgena 5, 02-781 Warszawa, telefon: (022) 5462000;
2) Klinika Nowotworów Piersi i Klatki Piersiowej, Oddział chirurgii onkologicznej ul. Garncarska 11, 31-115 Kraków, telefon: (012) 4229900;
3) Oddział Chirurgii Onkologicznej, Regionalny Ośrodek Onkologiczny w Łodzi ul. Paderewskiego 4, 93-513 Łódź Centrala, tel. (042) 689 50 00, ordynator, tel. (042) 689 54 61/62.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.