Grudkowate upławy

Witam! Czy zawsze grudkowate upławy są przyczyną grzybicy? Przed okresem pojawia się ich zwiększona ilość. Dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne, nic mnie nie swędzi i nie mają nieprzyjemnego zapachu. Wszystko jest jakby w normie tylko te grudki :/ Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,
Wydzielina z pochwy zawierająca grudki zazwyczaj jest spowodowana grzybicą. Należy w tej sytuacji infekcję grzybiczą wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. Najlepiej zrobić posiew z pochwy co pozwoli na określenie rodzaju patogenu odpowiedzialnego za wydzielinę. Rówinież badanie pozwoli na określenie leku, który będzie skuteczny w leczeniu.
Pozdrawiam!