Grupa 2 w wyniku cytologii i obecność nielicznych komórek metaplastycznych

Witam.Mam 23 lat,2 lata temu robilam cytologie i wyszla mi Igrupa teraz mam 2 grupe.W wyniku pisze m.in obecnosc lactobacillus, reakcja estrogenna, flora bakteryjna mieszana i obecnosc nielicznych komorek metaplastycznych.Prosze o wyjasnienie i czy te komorki metaplastyczne sa grozne? Co to wlasciwie jest?Czy potrzebne jest leczenie, to zakazenie?Zaznaczam ze jeszcze nie wspolzylam ale planuje czy wiec moge uzyc globulek patentex jesli mam 2gr cytologii?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Komórki metaplastyczne to komórki ze strefy przejściowej między kanałem a tarczą szyjki macicy. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.