Grypa – czy trzeba leżeć w łóżku?

Nie mogę sobie pozwolić na tydzień urlopu... Czy podczas grypy naprawdę trzeba leżeć w łóżku i nie wychodzić z domu?

ponad rok temu

Grypa wymaga odpoczynku. Bardzo osłabia organizm. Jeśli trwonimy energię na pracę, organizm jest dodatkowo wycieńczony i nie walczy z chorobą. Wtedy istnieje duże ryzyko, że zawładną nim drobnoustroje i spowodują powikłania.

Dr n. med. Andrzej Niemirski

jako naród mamy takie podejście że grypa to nie choroba i nawet jak pacjent ma L4 to wykorzystuje je na załatwienie wszystkich zaległych spraw - tymczasem niewyleczona "niewyleżana" grypa może dawać wiele również odległych powikłań - np jedna z moich pacjentek po kilku tygodniach takiej właśnie TYLKO grypy, pół roku po ostatniej rozpoczęła walkę z powikłaniami kardiologicznymi - łącznie z informacją "szukamy dla Pani nowego serca"
proszę więc zdecydować czy nie warto tydzień poleniuchować i poczytać zaległe książki
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Dr n. med. Andrzej Niemirski

Grypa jest chorobą wirusową i najlepszym leczeniem jest wypoczynek. W trakcie odpowczynku organizm ma czas, żeby zwalczyć wirus.