Grypa jelitowa u 20-miesięcznego dziecka

Moja córeczka ma 20 m-cy 4 dni temu miała grypę jelitową, teraz mało je, i prawie na nic nie ma ochoty czy to normalne?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Małe dziecko po przebytej infekcji czuje się podobnie jak osoba dorosła. Jeszcze przez kilka dni może występować brak apetytu. Jednak z dnia na dzień powinna Pani obserwować powrót sytuacji do normy i powrót apetytu. Należy przy tym zadbać, by dziecko nie odwodniło się - pomimo, iż dziecko spożywa niewiele pokarmów, należy podawać mu klarowne płyny. Jeśli w najbliższych dniach nie zajdzie poprawa wskazany jest kontakt z lekarzem pediatrą.