Grypa żołądkowa a skuteczność tabletek

Czy tabletka ma działanie? Stosowałam tabletki wg zaleceń. Na koniec drugiego i początek trzeciego tygodnia zachorowałam na grupę żołądkową. Przerwałam branie tabletek. Czwartego dnia dostałam miesiączkę i rozpoczęłam nowy blister. Czy tabletki mają działanie?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wcześniejsze zakończenie opakowania jest dopuszczalne, pod warunkiem właśnie, że nie zrobi się zbyt długiej przerwy. Skuteczność antykoncepcji została zachowana, jeśli przerwa w ich braniu nie trwała dłużej niż 7 dni. Rozumiem, że tak właśnie było w Pani przypadku- rozpoczęła Pani nowe opakowanie po3 dniach przerwy. Może Pani być spokojna.

Pozdrawiam serdecznie!