Grypa żołądkowa a wpływ na brak krwawienia

Witam. Ostatnia miesiaczke mialam 3grudnia, kolejna sie nie pojawila,W czasie spodziewanej miesiaczki przechodzilam tzw grype zaladkowa, czy to moglo miec wplyw na brak krwawienia? W ciazy nie jestem, mialam badanie usg i pobrana krew. Jestem za granica i tutejszy lekarz stwierdzil zeby poczekac na nastepna miesiaczke naturalnie Czy mozliwa.jest owulacja i zajscie w ciazy podczas gdy krwawienie nie nastapilo? To jest moj 49 dzien cyklu. Po jakim czasie powinnam udac sie na kolejna wizyte?

Czy można teraz zajść w ciążę? To pytanie należało zadać w czasie badania, bowiem robiący usg widzie w jakiej fazie jest cykl. Jednak przy zancznym wydłużeniu I fazy cyklu owulacja może być po miesiącu, dwóch i o wiele później.