Grypa żołądkowa w ciąży. Czy zagraża zdrowiu dziecka?

Witam,
Bardzo proszę o informację - jak wpływa grypa żołądkowa na ciążę?
Jestem w 23 tygodniu ciąży i wczoraj dopadło mnie to wstrętne choróbsko, dzwoniłam do mojego ginekologa, kazał dużo pić i jeżeli występuje biegunka to brać węgiel. Powiedział też, że dziecku nic nie grozi. Starałam się stosować do zaleceń, jednak wymioty były tak częste, że nawet po jednym łyku wody mineralnej wszystko zwracałam, nie mówiąc już o gorzkiej herbacie lub czymś innym do picia.
Węgla nie brałam ponieważ biegunka nie pojawiła się. Późnym popołudniem pojawiła się za to temperatura, maksymalnie miałam 38,1. Wzięłam jedną tabletkę A***, po godzinie temperatura spadła do 37,8... Dzisiaj już czuję się znacznie lepiej, wymioty ustały, pozostał tylko ból brzucha, gorączki też nie mam, temperatura ciała to 36,7.
Bardzo się martwię, że ta gorączka mogła mieć jakiś negatywny wpływ na moje dziecko, dodam tylko, że w nocy czułam jakieś dziwne „rewolucje” w brzuchu, niby kopanie, takie jakby powietrze przesuwające się z góry brzucha w dół, aż prawie czułam to przy wargach sromowych.
Nie wiem czy to wina grypy żołądkowej, czy może było to moje dziecko. Nadmienię, że nie było to bolesne, ale bardzo wyczuwalne. Liczę na szybką odpowiedź.
Pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę się zbytnio nie denerwować możliwym wpływem choroby na dziecko. Większe ryzyko niż sam wirus stanowią możliwe komplikacje choroby dla Pani organizmu, jak odwodnienie czy wysoka gorączka. Należy pamiętać o przyjmowaniu płynów i zbijaniu gorączki, tak jak to Pani robiła.
Dla pewności może się Pani udać na badanie kontrolne do lekarza ginekologa, gdy już poczuje się Pani lepiej.

Pozdrawiam serdecznie!