Grzybica a symbiotyki, probiotyki i prebiotyki

Dzień dobry. Mam takie pytanie: jakie probiotki, prebiotki lub symbiotyki najlepiej zażywać, jeśli mam grzybicę ogólnoustrojową?(Proszę wymienić kilka najlepszych). Czy można zażywać np. rano prebiotyk, a wieczorem probiotyk, czy lepiej zażywać jeden, np. symbiotyk? Który z nich mam zażywać, ponieważ zdaję sobie sprawę, że odporność organizmu jest bardzo ważna przy tej chorobie. Wiem, że niektórych nie można zażywać ze względu na obecność drożdży. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam!

Nie mogę wymieniać nazw konkretnych preparatów. Jednak mogę podać nazwy najbardziej skutecznych gatunków drobnoustrojów: L. rhamnosus, L. lecidophilus, L. plantarum, L. fermentum KLD, B. bifidum. Skuteczność probiotyku warunkowana jest odpowiednio dużą dawką - zazwyczaj zażywamy ich za mało. Na przykład w przypadku intensywnej antybiotykoterapii, należy zażywać nawet 6 kapsułek probiotyku dziennie (3 razy po dwie kapsułki) i wtedy dopiero daje to efekty. Można zażywać sam probiotyk lub jednocześnie probiotyk i prebiotyk albo po prostu symbiotyk (połączenie probiotyku i prebiotyku). Probiotyki nie tylko wspomagają odporność, ale przede wszystkim rywalizują z grzybami o miejsce i pokarm, działając negatywnie na ich rozwój.

Pozdrawiam!