Grzybica - czy domowe sposoby są skuteczne?

Witam, od dwóch dni odczuwam nieprzyjemne swędzenie warg sromowych, od wewnętrznej strony są zaczerwienione, a z samej pochwy uchodzi dziwna, biała maź konsystencją przypominająca twarożek - grzybica. Strasznie się tym zmartwiłam. Gdy objawy dopiero się zaczynały i nie zidentyfikowałam jeszcze choroby uprawialiśmy z moim chłopakiem seks oralny, czy mógł się ode mnie zarazić, bo słyszałam że grzybica jest bardzo zaraźliwa. Czytałam, że czosnek (zabija grzyby) stosowany dopochwowo na zmianę z jogurtem naturalnym (odbuduwuje florę bakteryjną) pomagają i są bardzo skuteczne. Czy konieczna jest wizyta u ginekologa czy mogę to wyleczyć podanymi wyżej sposobami? Przechodzę przez to pierwszy raz i bardzo boję się nawrotów. Proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Witam.

Objawy, które Pani opisuje wskazują na zakażenie grzybicze. Obawiam się, że ludowe sposoby nie pomogą - i doradzam wizytę u lekarza (najlepiej ginekologa, ew dermatologa-wenerologa). Dobierze on dla Pani i Pani partnera leczenie po uprzednim zbadaniu i zapewne pobraniu wymazu do oceny mikologicznej.

Pozdrawiam