Grzybica gardła u męża i dziecka

Witam mój mąż już 2 miesiące walczy z grzybem gardła drożdżakopochodnym i nic nie pomaga wymaz gardła miał robiony już miał cztery antybiotyki nystatynę do płukania szałwie oraz wodę utlenioną i nic to ciągle wraca już nie wiem co mam zrobić jego tata miał raka krtani a teraz moje dziecko pięcioletnie też ma grzyba gardła i on też wraca.juz tyle leków i nic proszę o pomoc i rade

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę pamiętać iż wielodniowa antybiotykoterapia sprzyja rozwojowi grzybiczej infekcji. Czasami leczenie grzybicy wymaga podawania nawet leków dożylnie przez długi okres. Sugerowałbym konsultację ze swoim lekarzem.