Grzybica języka u 28-latka

Witam. 8 tyg. temu uprawiałem seks francuski z prostytutką. Podrażniłem skórę pod językiem i pojawiła się żótawo/kremowa kolonia. Lekarz: bactrazol 3x 500mg i 4 nystatyny w zawiesinie na język. Następnego dnia dostałem grzybicy języka, przepisano mi flukonazol 7x 200mg. Nie pomogło. Posiew wykazał wyłącznie florę fizjologiczną. Dermatolog: daktarin oral 20 mg/g żel, flucofast 6x 150mg. Następny posiew jak wyżej. Kontrola z 3tyg. jestem bez leków. Co mogę jeszccze zrobić prócz diety? Pomocy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto jeszcze raz wykonać wymaz z opisanej zmiany pod językiem. Po drugie, proszę postępować wg zaleceń specjalisty dermatologa. Warto także spróbować płukania jamy ustnej roztworem wody utlenionej w proporcji 1 łyżka 3% wody utlenionej na pół szklanki wody.