Grzybica narządów płciowych a stosunki

Lekarz przepisal mi Flucofast 150 mg. Jest to jedna tabletka na grzybice narzadów płciowych. Mam pytanie jak dlugo nalezy wstrzymac sie od kontaktów seksualnych z partnerem i po jakimczasie ta tabletka zacznie działac. Czy mozna w tym samym czasie zastosowac globulki dopochwowe Gyno Peveryl 150 aby miec pewnosc i pozbyc sie problemu?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Objawy grzybicy pochwy zanikają do 72 godzin od zastosowanego leczenia, natomiast patogen wywołujący grzybicę pochwy po 4-7 dniach.
Poza leczeniem przeciwgrzybiczym ważne jest uzupełnienie prawidłowej flory bakteryjnej pochwy. Warto zastosować więc jakiś probiotyk dopochwowy dostępny w aptekach bez recepty. Pozwoli to na stabilizację mikrośrodowiska pochwy i wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej przed patogenami wywołującymi zakażenia i grzybice.

Lek. RafaĹ Gryszkiewicz

Witam. Należy wstrzymać się od kontaktów seksualnych do czasu ustąpienia objawów. Globulki dopochwowe na pewno pomogą w leczeniu.