Grzybica prącia a stosunek oralny

Czy jeśli mężczyzna ma grzybicę prącia, to może zarazić kobietę wskutek stosunku oralnego? Chodzi o sytuację, w której nikt nie dotyka penisa, a jedynie sromu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli nie dojdzie do innego kontaktu, prawdopodobieństwo zarażenia właściwie nie istnieje. Natomiast w przypadku spadku odporności i występowaniu grzybicy w jednym umiejscowieniu, możliwa jest infekcja o innej lokalizacji, na przykład w przewodzie pokarmowym. Wówczas istnieje niewielkie prawdopodobieństwo zarażenia.

Pozdrawiam