Grzybica stóp i penisa

Witam. Około dwa lata temu męczyłem się z grzybicą między palcami u stóp. Pewnego razu, po dotknięciu miejsca zarażonego, prawdopodobnie dotknąłem napletek. Nie myślałem o tym, że mogłem przenieść zarazki, póki moja partnerka nie dowiedziała się od ginekologa, że cierpi na grzybice pochwy, zapewne przeniesioną przeze mnie. Chciałbym zapytać jak mogę wyleczyć grzybicę u siebie? Dodam, że żadnych objawów nie widzę i nie odczuwam, niekiedy tylko lekkie swędzenie. Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! To, że dotknął Pan napletek po dotknięciu chorej stopy, nie świadczy od razu o przeniesieniu zakażenia. Tym bardziej śmiała jest deklaracja, że Pana partnerka się od Pana zaraziła. Sugeruję kontynuację leczenia grzybicy stóp. Jeśli jednak nie ma Pan żadnych objawów grzybicy narządów płciowych, nie ma wskazań do leczenia.