Grzybica ucha środkowego

Moja siostra choruje już od wielu lat,na grzybicę ucha środkowego.Nigdy nie pobrano jej materiału do badań jaki to grzyb?! Męczy się potwornie ! Czy ktoś może jej pomóc? Mieszka w woj.opolskim we Wrocławiu mieszka jej córka.Może stawić się w każdej chwili.Prosimy o pomoc. Janina D.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Grzybica ucha bywa trudna w leczeniu i może mieć tendencję do nawracania. Leczenie zakażenia grzybiczego ucha środkowego polega na przyjmowaniu ogólnoustrojowych leków przeciwgrzybiczych. W trakcie walki z grzybami chorobotwórczymi należy stosować dietę ubogą w tłuszcze zwierzęce i cukry proste, co ułatwia organizmowi uporanie się z infekcją.