Guz i opuchlizna po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego

Mam pytanie, ostatnio przeszłam operację wycięcia wyrostka robaczkowego. Po 3 tyg. od operacji, koło rozcięcia pojawił się guz, od którego idzie opuchlizna, która zaczyna mnie boleć. Lekarz nie badając mnie, ani nie dotykając guza stwierdził, że jest to infekcja i dał mi antybiotyk na gronkowca. Nie mam gorączki ani zaczerwienienia w tym miejscu? Co to może być? Czy naprawdę infekcja? Proszę o pomoc. Dziękuję.

Bez bezpośredniego badania trudno mi określić co może obecnie dziać się pod blizną po wycięciu wyrostka robaczkowego. Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z chirurgiem ogólnym. Tak opisywana zmiana pod blizną może być ropniem, zbiornikiem płynu surowiczego, późnym krwiakiem lub zropiałym krwiakiem. Być może konieczna okaże się punkcja guza, może i nacięcie, sączkowanie, może celem pogłębienia diagnostyki wykonanie USG. Na pewno zmianę tą musi bezpośrednio zbadać chirurg i dopiero on podejmie odpowiednie działania.