Guz i zaczerwienienie skóry piersi

Ostatnio jak przytulił mnie chłopak, poczułam lekki ból prawej piersi. Pomyślałam, że to nic i zapomniałam o sprawie. Jednak następnego dnia już podczas kąpieli zauważyłam lekkie zaczerwienienie w górnej części sutka i powyżej niego, a w środku jest wyczuwalny mały guz (zaraz pod zaczerwienionym miejscem). Dodam, że mam 17 lat. Czy to nie za młody wiek na jakieś tego typu problemy? Co to może być i czy mam z tym iść do lekarza?

Witam serdecznie!

W tak młodym wieku, kiedy piersi ulegają ciagłym przemianom, mogą tworzyć się w nich różnego rodzaju zgrubienia i nierówności. Niemniej, jeżeli zgrubieniu towarzyszy ból i zaczerwienienie, zawsze warto, aby zobaczył to lekarz. U nastolatek i młodych kobiet mogą się niekiedy tworzyć łagodne guzki piersi zwane gruczolakowłókniakami, które są wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej.

Pozdrawiam serdecznie