Guz lewego kąta mostowo-móżdżkowego

Mój partner ma guz lewego kąta mostowo-móżdżkowego, wymiary z 2009 roku poza przewodem słuchowym wewnętrznym to 18 x 19 x 17 mm wnikającego do przewodu słuchowego wew., na głębokość 14 mm wzmacniający się po podaniu kontrastu. W ostatnim okresie, tj. od ok. 6 miesięcy pogorszyło - zmieniło się jego zachowanie. Jest bardziej drażliwy, braki w pamięci, kłopoty z mową, niestabilny emocjonalnie. Mylący fakty, przerzucający odpowiedzialność na innych. Czy to mogą być objawy postępującej choroby?

Witam! Niestety opisywane objawy mogą mieć związek z postępem choroby. Oprócz zmian neurologicznych (objawów oponowych i ogniskowych) mogą się pojawiać także zmiany dotyczące charakteru (charakteropatie) oraz emocji. Nie opisała Pani do jakiej metody postępowania Pani partner został zakwalifikowany, ale na pewno powinien pozostać pod kontrolą neurochirurga. Pozdrawiam serdecznie!