Guz mózgu i zanik pracy jelit po wypadku na motocyklu

Witam serdecznie! Mam pytanie odnośnie stanu zdrowia mojego taty. Pond 3 tygodnie temu tato miał wypadek na motocyklu. Uderzył się mocno w głowę, lecz pomoc została mu udzielona o wiele za późno. Od wypadku do operacji minęło 7 godzin, z czego już wtedy był w śpiączce od jakiś 5 godz. Przeprowadzono trepanację czaszki, powstały ogniska stłuczeń, pęknięcie czaszki w 4 miejscach, krwiak, który się utworzył przesunął mózg na lewą półkulę, po jego usunięciu zostawił "dziurę" wielkości pięści. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie nocy. Po pewnym czasie mózg znalazł swoje miejsce i neurologicznie tato zaczął się poprawiać, spełniał polecenia typu uściśnij dłoń, podnieś ręce itd. Serce taty jest silne i ciągle walczy. W tydzień po trepanacji pojawiły się wzdęcia brzucha, po pierwszej operacji zostały usunięte zrosty na jelitach oraz usunięto śledzionę (utworzył się na niej krwiak) prawdopodobnie w skutek urazu na motocyklu (oczywiście nikt nie zrobił mu po wypadku prześwietlenia brzucha, dlatego uraz był wykryty w tydzień po trepanacji czaszki, druga operacja została przeprowadzona w tydzień po pierwszej interwencji w brzuch i znowu nie wykryto przyczyn słabej pracy jelit, pobrano próby i znaleziono jakąś bakterię, na którą od dwóch dni mój tato dostaje antybiotyk. Wczoraj 13 maja została przeprowadzona już trzecia operacja na jelitach, po której dostałam odpowiedź: "tak, była operacja, otworzyliśmy, nic nie znaleźliśmy i zaszyliśmy, jelita zostały jedynie wypłukane, gdyż zaczęły się sklejać". Po takiej odpowiedzi zwątpiłam, że chcą jeszcze mojemu tacie pomóc. Nie mogę uwierzyć, że tak ciężka operacja na otwartej głowie powiodła się, że bywały dni, kiedy tata był bardziej świadomy i nawet nas poznawał, a teraz coś takiego jak jelita mogą zaważyć na jego życiu. Boję sie, że tego nie wytrzyma. Mija trzeci tydzień, a on już ma za sobą 5 operacji. Proszę o radę. Co jeszcze można zrobić, by ruszyła praca jelit. Czy są jakieś lekarstwa, co można jeszcze zrobić? Mój tato zostanie dziadkiem za miesiąc i chciałabym, aby mógł poznać swojego wnuka. Proszę o pomoc.

W takiej sytuacji, jak Pani mi przedstawia, trudno mi odpowiadać na pytania bez konkretnych, definitywnych ścisłych informacji medycznych. Bez bliskich informacji na temat aktualnych badań laboratoryjnych, wyników badań obrazowych, stosowanych leków i zabiegów nie przedstawię Pani i nie podpowiem co należałoby w obecnej sytuacji zrobić. Najwłaściwszych i najbliższych informacji co do obecnego stanu zdrowia taty, rokowań oraz dalszego postępowania może Pani uzyskać tylko od lekarza/y prowadzącego/cych. Niestety, aby przedstawić konkretne podpowiedzi muszę mieć konkretne dane kliniczne o pacjencie.