Guz na jajniku a usg dopochwowe

witam mam 28 lat , 5 lat temu mialam cesarskie ciecie i od 4 lat mam guza wyczuwalnego pod skora po prawej stronie jajnika. Poczatkowo ten guz byl maly . Mialam robione usg dopochwowe i nic nie wykazalo teraz guz jest wielkosci orzecha wloskiego i w tym miejscu mam wielkiego siniaka mocno fioletowego a wrecz brazowy .. czasami mnie zaboli ale to raczej jak dotykam albo przed okresem ale bol jest umiarkowany ale boje sie co to moze byc. Nie wiem co mam dalej robic. Prosze o pomoc. Marlena

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się do specjalisty chirurga. Lekarz oceni zmianę oraz pokieruje procesem diagnostycznym. Być może konieczne będzie usunięcie zmiany. Do poradni chirurgicznej w ramach NFZ wymagane jest skierowanie.