Guzek w piersi u nastolatki

Witam.

Mam 17 lat i 3 dni temu wyczułam na mojej lewej piersi guzka. Nie jest wielki, a przynajmniej mi się tak wydaje (moje piersi niestety są dosyć duże) jednak jestem zaniepokojona. Czytałam już tutaj jak jedna z dziewczyn w moim wieku dostała odpowiedź, że to prawdopodobnie nie jest guz lub guz łagodny. Jednak mój prawdopodobnie należy do "niemiłych" guzków chociaż myślę, że jest jeszcze we wczesnym stadium. Jestem niestety nieco zepsuta genetycznie. Między innymi po mamie (a wcześniej jeszcze babci) dostałam tego guzka. Rozmawiałam z mamą na ten temat. U niej został wykryty po urodzeniu mnie (miała wtedy 19 lat). Ale mogła już go mieć w takim wieku jakim ja jestem teraz jednak a tamtych czasach nie uczono aby badać sobie piersi.

Mam już umówioną wizytę o chirurga (na razie na badania) pod koniec miesiąca (takie są terminy). Po za tym mama pytała się lekarzy co powinnam zrobić to zalecono mi pójście do ginekologa ale nie wiem, który w moim mieście byłby dobry (mieszkam tu od niedawna) ale szukam. O ile się nie mylę to aby zrobić USG. W każdym razie. Chciałabym wiedzieć jak wygląda zabieg, na co mam się przygotować oraz jakie są zagrożenia. Szczerze powiedziawszy, strasznie się stresuję i wyżywam się niestety na moim chłopaku. I jeszcze jedno. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale na początku tamtego miesiąca miałam ciemnobrązowe upławy. Czytałam w internecie (najpierw tu szukam zawsze informacji o moim zdrowiu), że przyczyny mogą być różne, no i czasem jednorazowym. Stwierdziłam, że jak mi się to powtórzy to powiem mamie, żeby mnie umówiła u ginekologa. Ale boję się nieco bo miesiączka (która powinna nastąpić pod koniec miesiąca) się nie pojawiła.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Dzień dobry!

Badanie USG jest bezbolesne. Lekarz po przyłożeniu głowicy sondy do skóry po posmarowaniu ją żelem obejrzy na ekranie piersi. Jeśli stwierdzi coś nieprawidłowego to od razu powie. Jeśli zmiana będzie wyglądała podejrzanie zleci wykonanie biopsji cienkoigłowej. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i tu czuć ból związany tylko z wkłuciem igły ze znieczuleniem. Potem przy pobieraniu zmiany nic nie czuć.
Jednorazowe brunatne upławy świadczą o jakimś krwawieniu, może z macicy, może z szyjki np przy nadżerce. Warto to sprawdzić u ginekologa.

Z poważaniem