Guz piersi, lekko podwyższone OB

Witam, mam 20 lat i nieregularne miesiączki. Badanie poziomu hormonów płciowych wykazuje zespól policystycznych jajników, natomiast w obrazie usg jest wszystko w porządku. Brałam przez pół roku D***, ale nie pomógł, następnie pigułki antykoncepcyjne przez pół roku, było już okej. Od odstawienia ich minęło 5 miesięcy, pierwszą miesiączkę miałam 3 miesiące po odstawieniu, następną już po 28 dniach a teraz mam 35 dzień cyklu. W dodatku wyczuwam guz w górnej części piersi, ok. 0,5 cm, twardy, czasem trochę bolesny przy ucisku. Jako, że studiuję, mam mało czasu na wizytę u lekarza, guzek wykryłam 4 dni temu, dzisiaj próbowałam się dostać do kilku lekarzy, ale żaden mnie nie przyjął... Tydzień temu robiłam badanie krwi i wszystko jest w normie, tylko OB = 14. Zastanawiam się, czy może to dawać obraz infekcji, bo od 3 dni mam jakąś grypę... Proszę o odpowiedź, czy powinnam się martwić tym guzem (oczywiście i tak mam zamiar wybrać się do lekarza po weekendzie). Moja dalsza ciotka w wieku dwudziestuparu lat zachorowała na raka piersi, lekarze dawali jej 5 miesięcy życia, ale jakoś z tego wyszła... Pozdrawiam

Witam serdecznie,

W tak młodym wieku ryzyko nowotworu złośliwego jest niewielkie. Znacznie częściej, szczególnie u kobiet cierpiących na zaburzenia hormonalne, może dochodzić do powstawania łagodnych guzów piersi. Proszę spokojnie umówić się na wizytę do ginekologa, który Panią zbada i zaleci dodatkowe badanie - na pewno USG piersi. Jeżeli chodzi o wartość OB, to nieznacznie (przy normie do 11) podwyższony wynik może być jak najbardziej wynikiem infekcji.

Pozdrawiam serdecznie