Guz sutka u mężczyzny - co robić?

Witam.

Mam pytanie, mianowicie jestem chłopakiem, mam 13 lat, wiem że to może wydawać się głupie, ale 2 dni temu wyczułem pod lewym sutkiem guz. Poczytałem troszkę i wpadłem na raka piersi, ale to dość dziwne bo jestem chłopcem, a u mężczyzn jest 1% szansa na raka piersi. Co to może być? Trochę się tego wstydzę myśląc o tym, że mogę mieć raka piersi! Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Rak piersi u nastolatków jest sprawą bardzo rzadką, wręcz nieprawdopodobną. U chłopców prawdopodobieństwo spada proporcjonalnie. Jest szereg zmian, w większości łagodnych, które mogą pasować do opisu przedstawionego przez Pana. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który z pewnością nie zbagatelizuje Pana problemu.