Guz w piersi – jakie wykonać badania?

Wczoraj wykrylam u siebie guza w prawej piersi. Jestem przed miesiączką, więc poczekam i zbadam się tydzień po. Co jeśli guz będzie nadal? Dodam, że jestem 4 miesiące po porodzie i nie karmiłam piersią, 3 razy miałam zasuszany pokarm, a mimo to nadal, po naciśnięciu, mam siarę. Martwię się, bo po pierwszym dziecku (11 lat temu) miałam problem z prolaktyną - biorąc tabletki antykoncepcyjne rozregulowalam sobie hormony.

Następnie - 4 lata temu, po porodzie - wyszedł mi guz szyi (nie szyjki macicy). Teraz, po trzecim dziecku, znow coś ze zdrowiem. Nie jestem już pod okiem endokrynologa, ponieważ przeprowadziłam się za granicę. Co robić? Jakie badania powinnam mieć przeprowadzone?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Guz, który pani wyczuwa może być jeszcze związany z ciążą i okresem popołogowym. Niemniej, jednak każde zgrubienie w piersi wymaga uwagi i koniecznie konsultacji lekarskiej.

Lekarz zbada Panią i zaleci w razie konieczności inne badania - USG piersi, badanie poziomu hormonów (w tym prolaktyny). Jest to jedyna droga do stwierdzenia co to może być. Niestety więcej drogą internetową nie jestem w stanie Pani pomóc.

Pozdrawiam serdecznie