Guz w piersi u nastolatki - co robić?

Witam, mam lat 14. Dziś podczas mycia wyczułam guz w prawej piersi przy sutku, który może się przemieszczać. Nigdy mnie nie bolał, przy dotknięci także nie boli. Jestem bardzo zaniepokojona proszę o odpowiedz. Dziękuje i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Piersi kobiet, które nie karmiły, mają strukturę bardziej niejednorodną, z wyczuwalnymi grudkami tkanki tłuszczowej i gruczołowej. U nastolatek zgrubienia bądź guzki występują najczęściej z powodu zaburzeń hormonalnych, które w tym wieku są normalnymi procesami. Rak piersi w tym wieku praktycznie nie występuje, więc nie ma powodu do niepokoju. Jeśli zmiana będzie się powiększać, warto zasięgnąć konsultacji lekarza.