Guzek hypoechogeniczny w płacie tarczycy

Witam! W zeszłym tygodniu znaleziono u mnie guzek hypoechogeniczny w lewym płacie tarczycy. Dostałam skierowanie na badania krwi (morfologia z rozmazem i hormony) Wyniki: Leukocyty-10,6 norma (3,0-9,80) Limfocyty-4,52 norma (1,0-3,50) RDW-SD-47,3 norma (36,4-46,0) Pozostałe wyniki morfologii w normie TSH, FT3, FT4 również w normie. Dodatkowo mam chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa i zdiagnozowaną mielopatię szyjną. Czy wyniki, które są zawyżone mają coś wspólnego z guzkiem? Dodam, że węzły chłonne również są nieco powiększone. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam! Podwyższona liczba leukocytów i limfocytów może mieć związek z powiększonymi węzłami chłonnymi. Limfadenopatia (powiększenie węzłów chłonnych) wymaga pogłębienia diagnostyki. Parametrem RDW proszę się nie przejmować tym bardziej, że jego odchylenie od normy jest nieznaczne. Pozdrawiam